Dzisiaj jest: 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Ogłoszenie:

Bibliotekoznawstwo - studia podyplomowe

dodano: 2015.05.07 ważne do: 2019.11.04 wyświetleń: 122
2 000 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
BIBLIOTEKOZNAWSTWO

„CENTRUM IB” Sp. z o.o. oraz WYŻSZA SZKOŁA HUMANITAS

zapraszają na

STUDIA PODYPLOMOWE - BIBLIOTEKOZNAWSTWO

Cena promocyjna: 2000 zł (cena normalna 2500 zł)

Termin: październik 2016

Cel:
Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w specjalistyczną wiedzę i kwalifikacje z zakresu bibliotekoznawstwa. Program studiów opracowano kładąc nacisk na nowoczesne technologie informacyjne, ale także na aspekty praktyczne związane z metodyką pracy bibliotekarza. Słuchacze uzyskają wiedzę dotyczącą właściwej organizacji i funkcjonowania bibliotek szkolnych, sprawnego wyszukiwania, selekcji i oceny jakości informacji oraz tworzenia informacji, a ponad to poznają metody pracy z czytelnikami i użytkownikami informacji.​​

Adresaci:
- Adresatami studiów są osoby, które ukończyły min. studia I stopnia (licencjat). Zatrudnienie w placówce oświatowej nie jest wymagane.

- Studia dedykowane są zarówno nauczycielom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy po ich ukończeniu będą pełnić rolę nauczyciela – bibliotekarza, jak również osobom bez uprawnień pedagogicznych pragnących nabyć kwalifikacje do pracy w bibliotekach innego typu niż szkolne czy pedagogiczne.

Treść kształcenia:

- Historia bibliotek i książek.
- Czytelnictwo.
- Bibliotekarstwo.
- Zbiory biblioteczne, ich opracowanie i ochrona.
- Systemy biblioteczne.
- Metodyka pracy nauczyciela bibliotekarza.
- Technologia informacyjna.
- Edukacja medialna.
- Tworzenie serwisów internetowych.

Uzyskane kwalifikacje:
Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych dające uprawnienia do zajmowania stanowiska nauczyciela – bibliotekarza w szkołach i placówkach oświatowych zgodnie z wymogami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.03.2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudniać nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz.U. poz.1207 z późn.zm.).

Łączna liczba godzin: 350 h.
Kontakt
Centrum IB
ul. Św. Filipa 7/8, 31-150 Kraków, woj. małopolskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: ibc.edu.pl
Podziel się:
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Polecane